Ana Plemenitaš, specializantka integrativne psihoterapije

 

Po izobrazbi sem univerzitetna diplomirana etnologinja in kulturna antropologinja. Na študij etnologije in kulturne antropologije na Filozofsko fakulteto v Ljubljani sta me pripeljala zanimanje za ljudi in želja po tem, da bi bolje razumela, kakšno vlogo v njihovem življenju predstavljajo njihova vsakdanja početja in običaji. Še konkretneje pa me je začel zanimati človek kot posameznik, ki s svojimi individualnimi lastnostmi izstopa in izstopi iz množice: slehernik, ki ga od zunanjega sveta ločuje lasten notranji svet, kar je pogosto razlog za to, da v njem prihaja do neharmoničnega zvenenja, posledično pa do raznovrstnih osebnih stisk. V takratnem življenjskem obdobju sta me zaradi različnih zunanjih dogodkov močno začela nagovarjati notranji kompas in potreba po samospoznavanju. Tako se je začela moja psihoterapevtska pot.

Na študij Psihoterapevtske propedevtike, ki sem ga v študijskem letu 2013–2014 obiskovala na Slovenskem inštitutu za psihoterapijo Sigmunda Freuda v Ljubljani (SFU), sem se vpisala z željo, da pridobim vedenje o različnih psihoterapevtskih smereh, ki so prisotne v slovenskem prostoru, ter dodatna znanja s področja psihologije, psihiatrije, psihofarmakologije in psihoterapije. Od takrat me spremlja misel prisluškuj si!, ki nam jo je kot poslanico predal znan slovenski psihoterapevt in me še vedno nagovarja ter bodri pri osebnih odločitvah.

Psihoterapija temelji na treh stebrih: teoretskem izobraževanju, osebni izkušnji in superviziji. Psihoterapevtsko izobraževanje sem tako v letih 2014–2017 nadaljevala na štiriletnem specialističnem izobraževanju za psihoterapevte na Inštitutu za integrativno psihoterapijo in svetovanje v Ljubljani (IPSA). Med izobraževanjem sem dobila dovoljenje za delo s klienti, s katerimi delam od začetka leta 2017. Individualno psihoterapijo izvajam v živo in na daljavo.

Sem članica Slovenskega društva za integrativno psihoterapijo in transakcijsko analizo (SINTA), ki deluje pod okriljem Slovenske krovne zveze za psihoterapijo (SKZP) ter Mednarodne zveze za integrativno psihoterapijo (IIPA). Pri delu upoštevam etični kodeks Slovenske krovne zveze za psihoterapijo (SKZP). Za zagotavljanje kakovostnega psihoterapevtskega dela redno obiskujem osebno terapijo in supervizijo.

Poleg psihoterapije so moje ljubezni tudi zborovska glasba, vokalna glasba in opera, s čimer se aktivno ukvarjam.